Jak działamy

Pierwsza Wizyta - jak przebiega spotkanie i jak się do niego przygotować1

Pierwsza Wizyta - jak przebiega spotkanie i jak się do niego przygotować

Jest spotkaniem kluczowym, ponieważ determinuje przyszłą dietę. Wizyta trwa 1-1,5 godz., a całe spotkanie odbywa się w formie dialogu w przyjaznej atmosferze. Wykonujemy analizę składu ciała, oceniamy dotychczasowy sposób odżywiania, przeprowadzamy wywiad zdrowotny.
Już na podstawie tych informacji wskazujemy przyczynę problemów i sposób na ich rozwiązanie. Omawiamy jak powinna wyglądać przyszła dieta i szacujemy ile czasu potrwa współpraca. O co dokładnie będziemy pytać?
- zdrowie - potrzebne będą aktualne wyniki badań (nie starsze niż sprzed 5 miesięcy). Minimum to: morfologia z rozmazem, lipidogram, poziom cukru, poziom wit. D3.
W sytuacji kiedy chorujesz - przygotuj wyniki dotyczące choroby, np. w przypadku tarczycy ważne będzie: TSH, FT3, FT4 czy anty TPO, anty TG, badanie USG.
Jeżeli masz wątpliwości jakie badania będą potrzebne - zadzwoń.
Pytamy także o przyjmowane leki i suplementy. Wyniki można także uzupełnić po pierwszym spotkaniu i ustaleniach, a następnie podesłać mailowo. Jeżeli nie mamy wyników, jadłospis przygotujemy w oparciu o ustalenia z wizyty. - wahania wagi, "historia kilogramów" - warto przypomnieć sobie: kiedy zaczęły się problemy z wagą, realizowane diety, zachowanie się wagi po zakończeniu kuracji - aktualny jadłospis - prosimy o notatki z bieżącego sposobu odżywiania (co najmniej 3 dni). Należy w nich uwzględnić: godziny posiłków, co na nie spożywamy i orientacyjne porcje, ilość i rodzaj wypijanych płynów, godziny pobudki i pójścia spać.

Indywidualna dieta2

Indywidualna dieta

Przygotowanie diety(jadłospisu), który faktycznie będzie współgrał z daną osobą, wymaga czasu. Dopiero na podstawie informacji zebranych podczas pierwszej wizyty możemy rozpocząć pracę nad jadłospisem.
Przygotowanie materiałów zajmuje 3-7 dni. Uwzględniamy w nich m.in.: godziny pracy, preferencje i umiejętności kulinarne, pozostałych domowników, stan zdrowia, aktywność fizyczną oraz wiele różnych czynników. Tylko tak przygotowana dieta, będzie realna do wykonania i pokaże w jaki sposób poradzić sobie ze zdrowym odżywianiem np. kiedy brakuje czasu na przygotowywanie posiłków czy jesteśmy od rana do wieczora poza domem. Nie ma takich zawodów czy godzin pracy, które dyskwalifikują zdrowe odżywianie. Jesteśmy po to, aby pokazać naszym Klientom jak wybrnąć z takich sytuacji i nauczyć ich dokonywania zdrowych wyborów.

Wizyty kontrolne3

Wizyty kontrolne

Wizyty odbywają się średnio co dwa tygodnie. Ich celem jest utrzymywanie motywacji, ocena wyników, rozwiązywanie bieżących problemów, a także ustalenie jakie mają Państwo „życzenia kulinarne” na kolejne tygodnie współpracy.
W sytuacjach, kiedy trudniej jest trzymać się diety (wyjazdy służbowe, święta, wesela, spotkania ze znajomymi), podpowiadamy jak poradzić sobie, nie przytyć, a jednocześnie cieszyć się dalej tymi chwilami. Podczas spotkań pytamy również o to jakie dania smakują, czy coś zmieniamy, a w sytuacji kiedy powinien pojawić się nowy materiał - na co mieliby Państwo ochotę, jakie potrawy powinien uwzględniać.

Czas utrwalania efektów4

Czas utrwalania efektów

Podczas tych wizyt utrwalamy wpracowane nawyki żywieniowe, poprzez samodzielne radzenie sobie ze zdrowym odżywianiem. Cała wcześniejsza współpraca zmierza właśnie do tego momentu - zdrowego odżywiania, zdrowych nawyków żywieniowych, które zostaną na stałe.
Po osiągnięciu założonych celów (stabilna waga, poprawa stanu zdrowia) spotykamy się rzadziej (np. raz w miesiącu lub zgodnie z indywidualnymi ustaleniami). Dietetyk ocenia Państwa wybory żywieniowe, a Państwo z tygodnia na tydzień stają się ich coraz pewniejsi.